
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 9 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 601
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16550
Ext.Price$0.16550
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16550 | $0.16550 |
| 10 | $0.12816 | $1.28160 |
| 50 | $0.10924 | $5.46200 |
| 100 | $0.09312 | $9.31200 |
| 500 | $0.08410 | $42.05000 |
| 1000 | $0.07876 | $78.76000 |
